Strona Poprzednia
O Firmie
Adresy Kontaktowe
e-mail

Oferta
PROTO-DENS

Więcej aktualnych informacji
znajdziesz w nowym serwisie
Kliniki Implantologii i Ortodoncji HAHS
www.hahs.pl


Implanty Brånemark System - Pytania i odpowiedzi

1. Czy osadzony na implantach most będzie tak samo dobry jak moje własne zęby?

Brånemark System oferuje wspaniałą możliwość pozwalającą otrzymać świetny efekt estetyczny. Jednak w dużym stopniu zależy od indywidualnych warunków anatomicznych pacjenta. Jednym z czynników o największym znaczeniu jest ilość kości, które z biegiem lat uległy zanikowi. Zanik kości nie postępuje jednakowo u wszystkich. Jeśli znaczna część kości uległa zanikowi, szczególnie w górnej szczęce, technik dentystyczny zwykle nadbuduje protezę, aby wypełnić i podeprzeć wargi i policzki. W niektórych tego typu przypadkach adaptacja taka jest trudna do wykonania przy zastosowaniu wszczepów mostów. W pewnych przypadkach może także okazać się trudnym całkowicie zatarcie granicy między mostem i dziąsłem. Jest to ważne tylko w przypadku górnej szczęki i dotyczy osób odsłaniających dziąsła przy uśmiechu. Jednakże, gdy warunki anatomiczne są sprzyjające, nic nie stoi na przeszkodzie, aby osiągnąć doskonały rezultat przy zastosowaniu wspomnianej metody.
 
 

2. Jak duze jest prawdopodobieństwo, że zabieg zakończy się pełnym powodzeniem?

Bardzo duże! Długoterminowe badania ujawniają, że 95-99% założonych mostów spełnia doskonale swoje zadanie przez długie lata. Wspomniane długoterminowe badania odnoszą się zwykle do zabiegów dokonanych na pacjentach dotkniętych całkowitym bezzębiem. Badania prowadzone na pacjentach, którym pozostały niektóre własne zęby, również podają prognozę, która przeciętnie nie różni się od tej, dotyczącej całkowicie bezzębnych pacjentów. Większość pacjentów poddających się zabiegowi metodą Brånemark System może liczyć na odbudowę brakujących zębów naturalnych, która służyć im będzie do końca życia.
 
 

3. Czy higiena jamy ustnej jest ważna?

Poprawna higiena jamy ustnej zawsze jest ważna, bez względu na to czy posiadamy implanty, czy nie. Wymagania odnośnie higieny jamy ustnej pozostają zatem takie same, jak w przypadku posiadania zębów naturalnych. Dla osób, które posiadały sztuczną szczękę, może to z początku wydawać się kłopotliwe. Twój stomatolog lub technik dentystyczny posłuży Ci chętnie pomocą i radą.
 
 

4. Jakie mogą być następstwa, gdy coś się nie uda?

Zadaniem chirurga jest założenie 5-6 implantów w całkowicie bezzębnej szczęce. Jeśli jeden lub kilka implantów nie zostanie przyjętych, nie mus to pociągać żadnych następstw, o ile co najmniej 4 wszczepy powiodły się. W takich przypadkach jest zwykle możliwe założyć osadzony na implantach most. Jeśli mniej niż 4 wszczepy udały się, możesz wybrać rodzaj wynajmowanej protezy (znanej pod określeniem protezy nasadkowej, typu overdenture, która chociaż jest wyjmowana, przylega bardzo stabilnie, jest przypięta i nie rusza się tak, jak to może mieć miejsce w przypadku protez), bądź też powtórzyć zabieg odnośnie nieudanych wszczepów po zagojeniu się kości szczękowej. Gdy most osadzony na implantach zostanie założony, obowiązują te same zasady gwarancji, co w przypadku mostów osadzonych na zębach naturalnych.
 
 

5. Czy operacja przynosi cierpienie?

Operacje tego rodzaju są normalnie wykonywane przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia i dzięki temu całkowicie bezbolesne. Można spodziewać się że jama ustna będzie spuchnięta i obolała w ciągu kilku dni po operacji, ale zwykle nie jest to większa dolegliwość jak po usunięciu zęba mądrości.
 
 

6. Czy wszystkie brakujące zęby mogą zostać odbudowane metodą implantacyjną Brånemark System

Odpowiedź jest w zasadzie twierdząca. Oprócz przypadków całkowitego bezzębia, możliwe jest także zastąpienie implantami mniej obszernych, utraconych zębów, szczególnie u ludzi młodych oraz w przypadkach, gdy trudno jest odbudować zęby przy pomocy standardowych koron, mostów i protez.Wśród przykładów można wymienić:
  • przypadki, kiedy zęby pozostały jedynie po jednej stronie osi symetrii szczęki (znanych pod pojęciem szczątkowego zgryzu jednostronnego)
  • przypadki, kiedy zęby zostały utracone w tylnej partii jamy ustnej
  • utratę zębów w okolicy zębów przednich w skutek wypadku
  • utratę zębów przednich, podczas gdy sąsiednie zęby są zdrowe
  • dziedziczną wadę braku zdolności wytwarzania zawiązków zębów.
 
 

7. Czy komplikacje i trudności są czymś powszechnym?

Poważne, daleko idące komplikacje są bardzo rzadki. W pewnych okolicznościach może przydarzyć się, że nie wszystkie implanty zostaną zintegrowane z kością szczękową. Jeśli ilość wsporników jest za mała, stomatolog może wybrać ewentualność wykonania zdejmowanej konstrukcji zamiast stałego mostu (patrz: pytanie 4). Nawet jeśli rozwiązania tego nie można porównać ze zdejmowaną protezą, można je niemniej uznać za komplikację, skoro pacjent od początku spodziewał się czegoś stałego. Mówiąc jasno i szczerze, istnieje jeszcze jedna rzecz, która może wydawać się problematyczna. Dentyści nazywają ją problemem fonetycznym. Kłopoty tego rodzaju wystąpić mogą wyłącznie w odniesieniu do górnej szczęki i można ja na ogół rozwiązać małym nakładem dodatkowej pracy ze strony dentysty i pacjenta.
 
 

8. Ile wizyt u dentysty należy złożyć?

Ilość wizyt zależy od zakresu zabiegów. Twój stomatolog będzie w stanie udzielić Ci odpowiedzi na to pytanie po przebadaniu Cię.
 
 
Nowość