Strona Poprzednia
O Firmie
Adresy Kontaktowe
e-mail

Oferta
PROTO-DENS

Więcej aktualnych informacji
znajdziesz w nowym serwisie
Kliniki Implantologii i Ortodoncji HAHS
www.hahs.pl


 
Implanty
 

Odbudowa kostna wyrostku zębodołowego pod implanty

 

Przyczyny uszkodzeń kości

1. Periodontopatie
To uszkodzenie spowodowane jest przez bakterie znajdujące się w płytce nazębnej. Jej złogi powodują zniszczenie tkanek utrzymujących zęby; wspierająca ząb tkanka zanika i aparat więzadłowy zęba wraz z otaczającą go kością zostają zniszczone.
Periodontopatie
 
2. Usuwanie zmian przywierzchołkowych
Ten defekt powstaje poprzez zapalenie pęczka naczyniowo-nerwowego (tetnice, żyły lub nerwy) w okolicy wierzchołka korzenia. Tego rodzaju zapalenie prowadzi do zniszczenia struktury kostnej.
Usuwanie zmian przywierzchołkowych
 
3. Ekstrakcje (usuwanie zębów)
Ząb musi zostać usunięty. Widoczne jest rozległe uszkodzenie kości szczęki.
Ekstrakcje (usuwanie zębów)
 
4. Implantacja
Implant zostanie wszczepiony w miejsce brakującego zęba. Zdarza się, że ilość własnej kości pacjenta bywa niewystarczająca , aby wprowadzić wszczep.

  • Gwint implantu może być widoczny,
  • Wyrostek zębodołowy może być zbyt wąski,
  • Wysokość wyrostka zębodołowego jest niewystarczająca.
Implantacja
 
 

Jak działają Bio-Oss oraz Bio-Gide?

Jak działa Bio-Oss oraz Bio-Gide
1. W ubytek kostny można wprowadzić Bio-Oss w formie granulek lub bloku. Następnie przykrywa się go membraną kolagenową Bio-Gide. Membrana pełni funkcję bariery zapobiegającej wrastaniu komórek nabłonka w odbudowującą się tkankę
 
Jak działa Bio-Oss oraz Bio-Gide
2. Naturalna struktura preparatu Bio-Oss umożliwia szybką rewitalizację naczyń krwionośnych. Komórki kostne sukcesywnie łączą się z cząsteczkami Bio-Oss.
 
Jak działa Bio-Oss oraz Bio-Gide
3. Po około sześciu miesiącach cząsteczki ulegają połączeniu i tworzą nową strukturę kostną. Bio-Oss w niej zawarty przechodzi gruntowne przemiany i powoli zanika. Bio-Gide ulega stopniowemu rozkładowi następującemu w czasie od sześciu do dziewięciu miesięcy.
 
 

Jak rekonstruować kość

Brakujący ząb został zastąpiony implantem.

Niedostateczna ilość kości nie pokrywa widocznego gwintu implantu. Stabilność wszczepu jest zagrożona.

Jak rekonstrułować kości?
 
Cząsteczki Bio-Oss zostają umieszczone w ubytku kostnym.

Jak rekonstrułować kości?
Jak rekonstrułować kości?
 
Aby zapewnić stabilny proces gojenia cząsteczki Bio-Oss pokrywane są membraną (Bio-Gide)
Jak rekonstrułować kości?
 
 

Czym są Bio-Oss oraz Bio-Gide?

- Bio-Oss jest naturalnym materiałem zastępczym pochodzącym z tkanki kostnej. W trakcie opatentowanego procesu produkcji usuwane są wszystkie składniki mogące powodować przenoszenie chorób lub wywoływać reakcje alergiczne (cząsteczki organiczne). Naturalna charakterystyka struktury mineralnej pozostaje mimo to w dużym stopniu niezmieniona.
- Membrana kolagenowa Bio-Gide składa się z wysoko oczyszczonych włókien kolagenowych (pochodzących z tkanki wieprzowej). Wspomagają one gojenie tkanki kostnej i błony śluzowej:
  • warstwa zbita chroni kość przed wrastaniem błony śluzowej
  • warstwa porowata umożliwia integrację tkanki kostnej
 
 

Czy istnieją alternatywy

Zamiast preparatu Bio-Oss można użyć własnej kości pacjenta. Aby to zrobić należy przeprowadzić drugą operację oznaczającą dodatkowe uciążliwości takie jak: ból lub konieczność dodatkowego znieczulenia, co znacznie podnosi koszt zabiegu. Na rynku dostępne są również materiały zastępcze np. syntetyki. Posiadają one inną strukturę i wykazują się inną charakterystyką w porównaniu do naturalnej tkanki, warunkujące przyjęcie wszczepu przez organizm. Substytuty kości powinny być zawsze przykrywane membraną(Bio-Gide) będącą barierą chroniąca je przed wrastaniem nabłonka.
 
 
Nowość